14 C
joi, aprilie 18, 2024
    AcasăNews AlertPandurii, eșec pe teren propriu! Sibienii au câștigat cu 3-1

Pandurii, eșec pe teren propriu! Sibienii au câștigat cu 3-1

Sibienii de la Hermannstadt au făcut spectacol la partida cu echipa Pandurii Târgu Jiu. Aceștia au deschis scorul, meciul încheindu-se cu 3-1, rezultat care îi ridică pe primul loc în Liga a II-a.

Minutul 21 a fost primul pas către victorie pentru sibieni. Ionuț Stoica a deschis scorul, marcând primul gol în poarta echipei Pandurii. Scorul a ajuns la 2-0 de Petrescu, în minutul 32. Gazdele meciului au reușit să marcheze un singur gol în poarta sibienilor, însă inutil. Pasul spre victorie împotriva echipei Pandurii a fost făcut în minutul 80 după un henț realizat de Tătar. Alexandru Pelici, antrenorul principal al AFC Hermannstadt, a fost spectator la meciul de la Motru. Acesta a văzut meciul din tribună, după ce a fost eliminat în urmă cu o săptămână, la jocul de pe stadionul „Municipal”, cu UTA Arad. Echipa sibiană a fost condusă de pe margine de Eugen Beza şi Florin Berţa.