10.3 C
joi, aprilie 25, 2024
    AcasăNews AlertPandurii a pierdut al treilea meci amical

Pandurii a pierdut al treilea meci amical

panduriiÎn cel de-al treilea meci amical, Pandurii a fost învinsă cu scorul de 3-1. Acesta este primul eşec înregistrat de gorjeni contra echipei Metalurgistul Cugir. În minutul 18, Sorian a deschis scorul cu o lovitură liberă de la 20 de metri, trimisă prin zid în stânga lui Jianu. Rus a egalat în minutul 38, dintr-un penalty obținut de Hlistei la un duel cu Bold. Alin Șuteu a reușit golul meciului, cu un șut din cădere, de la 35 de metri, ce a lovit transversala înainte de a intra în plasă (43), iar Sorian a marcat din nou din lovitură liberă. Pandurii au disputat a doua partidă de verificare în judeţul Alba în ultimele zile, după ce sâmbătă au remizat cu Unirea Alba Iulia, scor 1-1. Acesta a fost cel de-al treilea meci amical pentru Pandurii Târgu Jiu care sâmbătă va disputa la Târgu Jiu, un ultim meci de verificare înaintea debutului în noul sezon, cu Cetate Deva.