12.6 C
vineri, aprilie 26, 2024
    AcasăNews AlertPremii pentru sportivii din Rovinari

Premii pentru sportivii din Rovinari

Mai mulţi sportivi din Rovinari care au obținut performanțe la competițiile la care au participat în acest an, vor fi recompensați de către autoritățile locale. Este vorba de sportivii de la Clubul „Jiul 2016”, care au făcut o figură frumoasă la campionatele naţionale de box la care au evoluat.

Primăria Rovinari îi va premia pe sportivii din oraș care au obţinut medalii la competiţiile de box din acest an. Este vorba de sportivii de la Clubul „Jiul 2016”, înfiinţat recent, şi care au evoluat la campionatele naţionale de box. Astfel, sportivii care au obţinut locul I vor primi 1.500 de lei, locul al doilea va fi premiat cu 1.300 de lei, iar locul al treilea cu 1.000 de lei. La nivel local a fost adoptat un regulament care le permite autorităţilor locale să premieze performanţa realizată de rovinăreni, în diferite domenii de activitate, de la sport, până la cultură. Autorităţile locale vor continua să investească în clubul sportiv pentru descoperirea de viitori campioni naţionali.