9 C
vineri, martie 29, 2024
    AcasăActualitateJandarm gorjean, medaliat cu bronz la judo

Jandarm gorjean, medaliat cu bronz la judo

Concursul Internaţional de Judo a adus încă o medalie pentru Jandarmeria Gorj. Şi asta după ce jandarmul gorjean, Paul Feroiu a obţinut medalia de bronz la categoria 100 kilograme, seniori. Turneul internaţional de judo s-a desfăşurat la Sala Polivalentă a municipiului Drobeta-Turnu Severin, în cadrul căruia jandarmul Feroiu s-a clasat pe locul III. La această competiţie au participat sportivi de la aproximativ 40 de echipe din România, Serbia, Grecia, Bulgaria, Croaţia, Ungaria. În decursul acestui an, jandarmul gorjean a participat la trei concursuri, desfăşurate la nivel instituţional sau organizate de Federaţiile de Judo sau Unifight, obţinând rezultate meritorii. Paul Feroiu s-a clasat pe locul I la Campionatul de Judo al Ministerului Administraţiei şi Internelor, la categoria +35 ani, desfăşurat la Arad, în anul 2011, locul II, şi locul III la Campionatul de Unifight al Ministerului Administraţiei şi Internelor, categoria 100 kilograme, stilul full şi stilul light.