20.7 C
vineri, martie 29, 2024
    AcasăNews AlertÎnfrângere pentru echipa de baschet CSM Târgu Jiu, după un meci de...

Înfrângere pentru echipa de baschet CSM Târgu Jiu, după un meci de mare luptă

Echipa de baschet CSM Târgu Jiu a fost învinsă în deplasare, după un meci de mare luptă, cu scorul de 77-66.

Formația gazdă a început mai bine meciul, dar CSM Târgu Jiu a reușist să se apropie și chiar să preia conducerea 17-18 cu puțin înainte de finalul meciului. CSM Târgu Mureș a încheiat prima repriză în avantaj 20-18, după un coș de 3 puncte.
    CSM Târgu Jiu a început prost repriza a II-a și nu a reușit să înscrie trimp de peste 3 minute, apoi a reușit să revină rapid prin două coșuri de 3 puncte. Scorul după repriza a II-a a fost de 40-38.
    CSM Târgu Jiu a practicat un joc consistent în repriza a III-a și a reușit să termine în avantaj, scor 52-55. Din păcate, echipa noastră a pierdut clar ultimul sfert. Echipa din Târgu Jiu a ratat multe aruncări, scorul final fiind 77-66.