10.4 C
joi, aprilie 25, 2024
    AcasăHeadlinesGorjeni, campioni la automobilism

Gorjeni, campioni la automobilism

Mai mulți gorjeni au câștigat, în anul competițional 2018, titlul de campion la mai multe clase ale disciplinelor Rallycross și Slalom Paralel din cadrul Federației Române de Automobilism Sportiv.

Cristian Dunavățu, vicepreședintele ACS Raideri Tg. Jiu, a reușit să câștige titlul de Campion Național la clasa Buggy 1600 și locul III la clasa Superbuggy în CNRC, precum  și vicecampion la clasa Buggy în CNSP. Victor Neamțu, junior al ACS Raideri Tg.-Jiu, este, de asemenea, campion la clasa Junior Buggy. De asemenea, Vasile Florin Șerban, președintele ACS Raideri Tg-Jiu, s-a clasat pe locul II la clasa Superbuggy. La clasa H4 în CNRC, mureșeanul Emil Ioan Boroș, care activează în cadrul ACS Raideri Tg-Jiu, a obținut titlul de Campion Național.

„În calitate de șef de echipă în anul competițional 2018, vreau să îi felicit pe sportivii ACS Raideri Tg-Jiu pentru rezultatele obținute, pe părinți pentru felul în care și-au susținut juniorii, pe soțiile piloților care au arătat răbdare și îngăduință față de soții lor, iar anul care urmează sper să le aducă rezultate cel puțin la fel de bune“, a spus Raimonda Dunăvățu.