9.2 C
joi, aprilie 25, 2024
    AcasăNews AlertAu învins, da n-au convins

Au învins, da n-au convins

Echipa de handbal masculin, Energia Pandurii a câştigat meciul cu Minaur şi şi-a asigurat în proporţie de 99% prezenţa în play-off. Gorjenii au câştigat, dar nu au convins. Ba din contră, unii jucători au arătat că nu sunt deloc într-o formă sportivă prea bună. lista cu jucătorii care nu au confirmat e mai lungă, aşa că Andrieş trebuie cumva să-i trezească la realitate. Dinescu, Liberţ sau Asoltanei nu joacă ce ar trebui, iar evoluţia lor modestă contează foarte mult. Gorjenii au jucat prost în prima parte. Au ratat trei lovituri de la 7 metri, apoi au mai irosit patru situaţii clare de gol de pe semicerc, aşa că la pauză a fost 14-10 pentru Minaur. În atac lucrurile nu mergeau deloc bine, Acatrinei marcând un singur gol. La pauză, Maioreanu s-a dus glonţ la vestiare şi i-a trezit pe handbalişti. Aceştia au jucat altceva în partea a doua, Acatrinei şi-a dat drumul la goluri, iar apărarea a fost mult mai exactă. Energia a egalat, apoi a preluat conducerea, însă cu emoţii pe final târgujienii şi-au asigurat victoria. S-a terminat 24-22, rezultat care lămureşte situaţia în primele şase locuri.