9.2 C
joi, aprilie 25, 2024
    AcasăNews AlertEnergia, la un pas de surpriză

Energia, la un pas de surpriză

Handbaliştii de la Energia au jucat foarte bine în deplasarea de la Constanţa. Campionii de la HCM fac ravagii în campionat, defilează prin Liga Naţională, dar ieri au avut mult de furcă pentru a răpune Energia. Chiar dacă meciul s-a jucat la Constanţa, gazdele de la HCM au alergat mult pentru a se impune. În prima parte, Energia a condus surprinzător şi cu trei goluri, dar la pauză a fost egal, 13-13. După odihnă, Energia a jucat în continuare bine, a avut şi trei goluri avans, dar gorjenii au obosit şi pe final au cedat poate explicabil. Căderea Energiei a venit din minutul 45, atunci când Ciprian Şandru a fost lovit peste faţă de pivotul Adzic, handbalistul oltenilor având nevoie de îngrijiri medicale la spital. Şi de la un avans uşor al Energiei s-a ajuns la un avans pe final al marinarilor care au câştigat la patru goluri, scor 25-21. Eşecul este unul onorabil pentru olteni, însă înfrângerea rămâne înfrângere.