4.1 C
vineri, aprilie 19, 2024
    AcasăNews AlertEşec drastic pentru Energia

Eşec drastic pentru Energia

Echipa de baschet Energia Pandurii a pierdut acasă la scor în faţa fostei şi probabil viitoarei campioane a României, Asesoft Ploieşti. S-a terminat 74-95, rezultat care spune cam totul despre cum au stat lucrurile pe teren. Gazdele de la Energia au avut putere doar 10 minute să se lupte cu mai marii de la Asesoft Ploieşti, scorul după primul sfert fiind de 22-23. Apoi, a urmat căderea Energiei sub privirile neputincioase ale lui Florin Nini care nu a ştiut cum să-l blocheze pe Adrian Guţoaia, jucător care în prima parte a marcat peste 50% din punctele echipei sale, 27 de puncte dintr-un total de 52 înscrise de Asesoft. Energia nu a contat pe atac, aşa că după sfertul doi în care s-a consemnat scorul de 14-29, gorjenii au continuat să joace modest. În partea a doua, oaspeţii s-au distanţat şi au terminat cu un avans de 21 de puncte pe tabelă, 74-95! Cel mai bun jucător al meciului a fost Guţoaia autor a 37 de puncte în total ! Una peste alta, un eşec umilitor, însă în continuare oltenii au şanse să acceadă în play-off…