5 C
vineri, aprilie 26, 2024
    AcasăNews AlertLocul III pentru reprezentanta Gorjului în Campionatul Naţional de Fotbal Unificat

Fotbal-unificat-13-15-iunie-2015-BufteaElevii Centrului Şcolar pentru Educaţie Incluzivă Târgu-Jiu împreună cu cei de la Colegiul Tehnic ,,Henri Coandă” au participat în perioada 13-15 iunie 2016 la Campionatul Naţional de Fotbal Unificat în 7, organizat de F.R.F. Etapa finală a Campionatului s-a desfăşurat în Bucureşti, pe baza sportivă Buftea. La start s-au prezentat 7 echipe câştigătoare ale etapelor regionale din judeţele Brăila, Cluj, Covasna, Iaşi, Gorj, Prahova şi Timiş. Regiunea S-V Oltenia a fost reprezentată de echipa unificată a Centrului Şcolar pentru Educaţie Incluzivă Târgu-Jiu şi a Colegiului Tehnic „Henri Coanda” Târgu-Jiu, îndrumată de către profesorii Pantelimon Isuf şi Elisabeta Drăgoi. Echipa gorjeană a fost formată din urmatorii sportivi: Căliman Mihai, Nistor Florin, Şchiopu Gabriel, Matei Robert, Raţă Alexandru, Roncea Ionuţ, Stanciu Alexandru, Raica Flavius, Spînu Victor Adrian, Melcioaica Alexandru, Butaru Iulian Cosmin. La final, gorjenii au câştigat locul III. Pentru rezultatele obţinute la acest campionat, sportivii au fost răsplătiţi cu medalii, diplome şi mingi. Aceste rezultate se datorează şi conducerii celor două unităţi de învăţământ, Nicu Baiu şi Marcela Mrejeru care au asigurat cele mai bune condiţii pentru pregătirea şi participarea la competiţie.