9.2 C
joi, aprilie 25, 2024
    AcasăNews AlertPandurii n-a reuşit minunea! Stoican: „O victorie meritată”

Pandurii n-a reuşit minunea! Stoican: „O victorie meritată”

Pandurii Târgu-Jiu n-a reuşit obiectivul propus, acela de a-i încurca pe dinamovişti în lupta pentru accederea în play-off. Gorjenii au suferit o nouă înfrângere în faţa echipei Dinamo, scor 0-2.

Flavius StoicanAntrenorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Flavius Stoican, a declarat duminică, după înfrângerea de pe teren propriu cu Dinamo Bucureşti, scor 0-2, în etapa a 26-a din Liga 1, că bucureştenii au meritat victoria. Dinamo a învins Pandurii după reuşitele lui Adam Nemec (34′) şi Dan Nistor (85′), şi se află pe locul cinci în Liga 1, cu 41 de puncte, urmând a juca în play-off. Gorjenii au încheiat sezonul regulat cu 19 puncte şi vor evolua în play-out, pentru menţinerea în prima ligă. „Dinamo a ştiut să fructifice ocaziile. Per total, o victorie meritată pentru Dinamo, se vede că au calitate. Am avut un prim sfert de oră bun, apoi am cedat, am primit gol după o greşeală personală. În repriza a doua, am avut şansa de a egala. Dinamo e o echipă cu experienţă, mai sigură pe ea. În jocul nostru s-a văzut un pic de teamă. Cred că puteam face o surpriză cu ceva şansă. Clar, Dinamo merită să fie în play-off, are jucători care pot face diferenţa. Nistor a marcat un gol senzaţional, îşi pune amprenta asupra jocului în multe partide. Noi vom juca în play-out cu echipe aflate la nivelul nostru”, a declarat Flavius Stoican, după meci, la Dolce Sport.