7.1 C
vineri, aprilie 26, 2024
    AcasăNews AlertPandurii obţine primul punct după patru înfrângeri consecutive!

Pandurii obţine primul punct după patru înfrângeri consecutive!

panduriiPandurii Târgu-Jiu rămâne fără victorie în 2017. Gorjenii au remizat în partida cu FC Voluntari, scor 1-1.

Echipele de start:
    FC Voluntari: Balauru – Filipov, Balaur, Maftei, Acsinte – Novac, C. Lazăr, Marinescu – G. Deac, Cernat, Ivanovici

Rezerve: Gavrilaș, Coman, Hrvoje, Căpățână, Ionescu, Curelea, Voduț

Pandurii: Stanca – Negoiță, Ene, Ilie, Bușu – Cioinac, Zaina – Hlistei, Surugiu, Firțulescu – Negruț

Rezerve: Popescu, Samson, Tătaru, Păcurar, Pîrcălabu, Brînzan, Hamed

Pandurii a obţinut primul punct după patru înfrângeri consecutive. Ambele goluri au fost marcate în prima repriză a meciului. Gabriel Deac a deschis scorul în minutul 26, cu o lovitură de cap de la 6 metri, după un corner executat de Florin Cernat. Golul egalizator a venit după 9 minute. Olivian Surugiu a profitat de o gafă a lui Balaur și a marcat cu un șut de la 10 metri.

După acest egal, FC Voluntari are 16 puncte și este pe locul 3 în play-out, iar Pandurii are 11 puncte și este pe locul 6. Formaţia gorjeană va juca în etapa a doua contra CSM Poli Iaşi. Meciul se va disputa pe Stadionul de la Severin, luni, 20 martie, începând cu ora 20.30.