Program Campionat European, Franţa 2016

0
16

sport-11-10

Vineri, 10 iunie:
Ora 22.00 (St-Denis): Franţa – România (Grupa A)

Sâmbătă, 11 iunie:
ora 16.00 (Lens): Albania – Elveţia (Grupa A)
ora 19.00 (Bordeaux): Ţara Galilor – Slovacia (Grupa B)
ora 22.00 (Marseille): Anglia – Rusia (Grupa B)

Duminică, 12 iunie:
ora 16.00 (Paris): Turcia – Croaţia (Grupa D)
ora 19.00 (Nice): Polonia – Irlanda de Nord (Grupa C)
ora 22.00 (Lille): Germania – Ucraina (Grupa C)

Luni, 13 iunie:
ora 16.00 (Toulouse): Spania – Cehia (Grupa D)
ora 19.00 (St-Denis): Irlanda – Suedia (Grupa E)
ora 22.00 (Lyon): Belgia – Italia (Grupa E)

Marţi, 14 iunie:
ora 19.00 (Bordeaux): Austria – Ungaria (Grupa F)
ora 22.00 (St-Etienne): Portugalia – Islanda (Grupa F)

Miercuri, 15 iunie:
ora 16.00 (Lille): Rusia – Slovacia (Grupa B)
ora 19.00 (Paris): România – Elveţia (Grupa A)
ora 22.00 (Marseille): Franţa -Albania (Grupa A)

Joi, 16 iunie:
ora 16.00 (Lens): Anglia – Ţara Galilor (Grupa B)
ora 19.00 (Lyon): Ucraina – Irlanda de Nord (Grupa C)
ora 22.00 (St-Denis): Germania -Polonia (Grupa C)

Vineri, 17 iunie:
ora 16.00 (Toulouse): Italia – Suedia (Grupa E)
ora 19.00 (St-Etienne): Cehia – Croaţia (Grupa D)
ora 22.00 (Nice): Spania – Turcia (Grupa D)

Sâmbătă, 18 iunie:
ora 16.00 (Bordeaux): Belgia – Irlanda (Grupa E)
ora 19.00 (Marseille): Islanda – Ungaria (Grupa F)
ora 22.00 (Paris): Portugalia – Austria (Grupa F)

Duminică, 19 iunie:
ora 22.00 (Lille): Elveţia – Franţa (Grupa A)
ora 22.00 (Lyon): România – Albania (Grupa A)

Luni, 20 iunie:
ora 22.00 (St-Etienne): Slovacia – Anglia (Grupa B)
ora 22.00 (Toulouse): Rusia – Ţara Galilor (Grupa B)

Marţi, 21 iunie:
ora 19.00 (Paris): Irlanda de Nord – Germania (Grupa C)
ora 19.00 (Marseille): Ucraina – Polonia (Grupa C)
ora 22.00 (Bordeaux): Croaţia – Spania (Grupa D)
ora 22.00 (Lens): Cehia – Turcia (Grupa D)

Miercuri, 22 iunie
ora 19.00 (Lyon): Ungaria – Portugalia (Grupa F)
ora 19.00 (St-Denis): Islanda – Austria (Grupa F)
ora 22.00 (Nice): Suedia – Belgia (Grupa E)
ora 22.00 (Lille): Italia – Irlanda (Grupa E)

sport-111-10

Optimi de finală:
Sâmbătă, 25 iunie:

ora 16.00 (St-Etienne): Locul doi Grupa A – Locul doi Grupa C – Meci 1
ora 19.00 (Paris): Câştigătoare Grupa B – Locul trei A/C/D – Meci 2
ora 22.00 (Lens): Câştigătoare Grupa D – Locul trei B/E/F – Meci 3

Sâmbătă, 26 iunie:
ora 16.00 (Lyon): Câştigătoare Grupa A – Locul trei C/D/E – Meci 4
ora 19.00 (Lille): Câştigătoare Grupa C – Locul trei A/B/F – Meci 5
ora 22.00 (Toulouse): Câştigătoare Grupa F – Locul doi Grupa E – Meci 6

Luni, 27 iunie:
ora 19.00 (St-Denis): Câştigătoare Grupa E – Locul doi Grupa D – Meci 7
ora 22.00 (Nice): Locul doi Grupa B – Locul doi Grupa F – Meci 8

Sferturi de finală:
Joi, 30 iunie, ora 22.00 (Marseille): Câştigătoare meci 1 – Câştigătoare meci 3 – Sfertul 1
Vineri, 1 iulie, ora 22.00 (Lille): Câştigătoare meci 2 – Câştigătoare meci 6 – Sfertul 2
Sâmbătă, 2 iulie, ora 22.00 (Bordeaux): Câştigătoare meci 5 – Câştigătoare meci 7 – Sfertul 3
Duminică, 3 iulie, ora 22.00 (St-Denis): Câştigătoare meci 4 – Câştigătoare meci 8 – Sfertul 4

Semifinale:
Miercuri, 6 iulie, ora 22.00 (Lyon): Câştigătoare sfert 1 – Câştigătoare sfert 2 – Semifinala 1
Joi, 7 iulie, ora 22.00 (Marseille): Câştigătoare sfert 3 – Câştigătoare sfert 4 – Semifinala 2

Finala:
Duminică, 10 iulie, ora 22.00 (St-Denis): Câştigătoare Semifinala 1 – Câştigătoare Semifinala 2.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here