Acasa / Sport / Rezultate / Clasamente

Rezultate / Clasamente

Rezultatele etapei a 26-a, Liga a IV-a:
Ştiinţa Peştişani – Parângul Sadu 6-3, Energetica Tismana – Petrolul Stoina 5-0, Ştiinţa Ceplea – Ştiinţa Turceni 1-3, Internaţional Băleşti – Ralbex Turcineşti 1-3, Dumbrava Câlnic – Vulturii Fărcăşeşti 4-1, Minerul II Mătăsari – Petrolul Ţicleni 1-0, Dinamo Stăneşti – Unirea Cruşeţ 3-0. Flacăra Roşia de Amaradia şi Viitorul Negomir au stat.

Clasament Liga a IV-a:
1. Ralbex Turcineşti 23 21 0 2 103:26 63p
2. Ştiinţa Turceni 24 18 3 3 66:20 57p
3. Ştiinţa Peştişani 23 16 4 3 57:25 52p
4. Dinamo Stăneşti 22 16 1 5 52:20 49p
5. Energetica Tismana 22 12 3 7 44:31 39p
6. Unirea Cruşeţ 22 12 2 8 56:34 38p
7. Petrolul Ţicleni 23 10 3 10 43:32 33p
8. Ştiinţa Ceplea 22 9 4 9 47:46 31p
9. Minerul II Mătăsari 21 7 5 9 38:42 26p
10. Parângul Sadu 24 5 8 11 38:69 23p
11. Viitorul Negomir 22 5 7 10 43:42 22p
12. Flacăra de Amaradia 22 7 1 14 39:64 22p
13. Internaţional Băleşti 22 6 3 13 35:64 21p
14. Dumbrava Câlnic 21 4 4 13 35:67 16p
15. Petrolul Stoina 24 4 2 18 25:72 14p
16. Vulturii Fărcăşeşti 23 2 2 19 28:95 8p

Etapa viitoare, duminică 1 mai:
Dinamo Stăneşti – Ştiinţa Peştişani, Unirea Cruşeţ – Minerul II Mătăsari, Petrolul Ţicleni – Dumbrava Câlnic, Vulturii Fărcăşeşti – Flacăra Roşia de Amaradia, Ralbex Turcineşti – Ştiinţa Ceplea, Ştiinţa Turceni – Energetica Tismana, Petrolul Stoina – Viitorul Negomir. Internaţional Băleşti şi Parângul Sadu stau.

Rezultatele etapei a 18-a, Onoare Vest:
Victoria Bolboşi – Inter Bîlteni 1-1, Ştiinţa Drăguţeşti – Ştiinţa Godineşti 1-0, Pandurii Padeş – Unirea Bolboşi 5-3, Triumful Borăscu – Unirea Dragoteşti 5-1, Ştiinţa Cloşani – Vulturii Slivileşti 0-0, AS Zorile Moi – Foresta Văgiuleşti 1-2.

Clasament Onoare Vest:
1. Inter Bîlteni 18 14 2 2 66:28 44p
2. Foresta Văgiuleşti 18 11 2 5 70:25 35p
3. Unirea Dragoteşti 18 11 2 5 49:30 35p
4. Ştiinţa Godineşti 18 11 2 5 58:40 35p
5. Triumful Borăscu 18 10 3 5 54:40 33p
6. Ştiinţa Drăguţeşti 18 9 3 6 46:44 30p
7. Pandurii Padeş 18 9 1 8 37:40 28p
8. Victoria Bolboşi 18 7 2 9 37:46 23p
9. Vulturii Slivileşti 18 6 4 8 42:40 22p
10. Unirea Bolboşi 18 3 3 12 27:65 12p
11. AS Zorile Moi 18 3 1 14 33:62 10p
12. Ştiinţa Cloşani 18 1 1 16 15:74 4p

Etapa viitoare, a 19-a, 1 mai:
AS Zorile Moi – Victoria Bolboşi, Foresta Văgiuleşti – Ştiinţa Cloşani, Vulturii Slivileşti – Triumful Borăscu, Unirea Dragoteşti – Pandurii Padeş, Unirea Bolboşi – Ştiinţa Drăguţeşti, Ştiinţa Godineşti – Inter Bîlteni.

Rezultatele etapei a 18-a, Onoare Est:
Gilortul Bengeşti – Viitorul Plopşoru 4-2, Ştiinţa Ţicleni – Avântul Bărbăteşti 1-1, Viitorul Brăneşti – Olteţul Alimpeşti 3-0, C-tin Brâncuşi Brătuia – AS Aninoasa 4-0, Ştiinţa Hurezani – AS Stejari 3-0, Progresul Bumbeşti Piţic – Bradul Polovragi 4-0.

Clasament Onoare Est:
1. C-tin Brâncuşi Brătuia 18 14 4 0 44:14 46p
2. Prog. Bumbeşti Piţic 18 10 2 6 40:27 32p
3. Ştiinţa Hurezani 18 10 2 6 43:38 32p
4. Gilortul Bengeşti 18 9 4 5 49:37 31p
5. Viitorul Brăneşti 18 9 2 7 40:29 29p
6. Viitorul Plopşoru 18 8 3 7 44:41 27p
7. Avântul Bărbăteşti 18 8 3 7 42:46 27p
8. Bradul Polovragi 18 7 2 9 40:40 23p
9. Ştiinţa Ţicleni 18 7 1 10 35:40 22p
10. Olteţul Alimpeşti 18 6 0 12 28:48 18p
11. AS Stejari 18 5 0 13 29:51 15p
12. AS Aninoasa 18 3 1 14 33:56 10p

Etapa viitoare, a 19-a, 1 mai:
Ştiinţa Hurezani – Gilortul Bengeşti, AS Stejari – C-tin Brâncuşi Brătuia, AS Aninoasa – Viitorul Brăneşti, Olteţul Alimpeşti – Ştiinţa Ţicleni, Avântul Bărbăteşti – Progresul Bumbeşti Piţic, Bradul Polovragi – Viitorul Plopşoru.

Scrie un commentariu

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*