Petrolul Ţicleni – Dumbrava Câlnic 10-1, Ralbex Turcineşti – Ştiinţa Ceplea 3-0 (n), Unirea Cruşeţ – Minerul II Mătăsari 2-1, Vulturii Fărcăşeşti – Flacăra Roşia de Amaradia 2-1, Ştiinţa Turceni – Energetica Tismana 5-1, Petrolul Stoina – Viitorul Negomir 0-3, Dinamo Stăneşti – Ştiinţa Peştişani se va juca pe 11 iunie. Internaţional Băleşti şi Parângul Sadu au stat.
Clasament:
1. Ralbex Turcineşti 24 22 0 2 106:26 66p
2. Ştiinţa Turceni 25 19 3 3 71:21 60p
3. Ştiinţa Peştişani 23 16 4 3 57:25 52p
4. Dinamo Stăneşti 22 16 1 5 52:20 49p
5. Unirea Cruşeţ 23 13 2 8 58:35 41p
6. Energetica Tismana 24 12 4 8 47:38 40p
7. Petrolul Ţicleni 24 11 3 10 53:33 36p
8. Ştiinţa Ceplea 23 9 4 10 47:49 31p
9. Minerul II Mătăsari 22 7 5 10 39:44 26p
10. Viitorul Negomir 23 6 7 10 46:42 25p
11. Parângul Sadu 24 5 8 11 38:69 23p
12. Flacăra de Amaradia 23 7 1 15 40:66 22p
13. Internaţional Băleşti 22 6 3 13 35:64 21p
14. Dumbrava Câlnic 23 4 5 14 38:79 17p
15. Petrolul Stoina 25 4 2 19 25:75 14p
16. Vulturii Fărcăşeşti 24 3 2 19 30:96 11p
Etapa viitoare, a 28-a, 8 mai:
Parângul Sadu – Petrolul Stoina, Viitorul Negomir – Ştiinţa Turceni, Energetica Tismana – Ralbex Turcineşti, Internaţional Băleşti – Vulturii Fărcăşeşti, Flacăra Roşia de Amaradia – Petrolul Ţicleni, Dumbrava Câlnic – Unirea Cruşeţ, Minerul II Mătăsari – Dinamo Stăneşti. Ştiinţa Ceplea şi Ştiinţa Peştişani stau.
Rezultatele etapei a 19-a, Onoare Vest:
AS Zorile Moi – Victoria Bolboşi 3-3, Foresta Văgiuleşti – Ştiinţa Cloşani 3-0 (n), Vulturii Slivileşti – Triumful Borăscu 1-1, Unirea Dragoteşti – Pandurii Padeş 3-0 (n), Unirea Bolboşi – Ştiinţa Drăguţeşti 4-0, Ştiinţa Godineşti – Inter Bîlteni 2-2.
Clasament Onoare Vest:
1. Inter Bîlteni 19 14 3 2 68:30 45p
2. Foresta Văgiuleşti 19 12 2 5 73:25 38p
3. Unirea Dragoteşti 19 12 2 5 52:30 38p
4. Ştiinţa Godineşti 19 11 3 5 60:42 36p
5. Triumful Borăscu 19 10 4 5 55:41 34p
6. Ştiinţa Drăguţeşti 19 9 3 7 46:48 30p
7. Pandurii Padeş 19 9 1 9 37:43 28p
8. Victoria Bolboşi 19 7 3 9 40:49 24p
9. Vulturii Slivileşti 19 6 5 8 43:41 23p
10. Unirea Bolboşi 19 4 3 12 31:65 15p
11. AS Zorile Moi 19 3 2 14 36:65 11p
12. Ştiinţa Cloşani 19 1 1 17 15:77 4p
Etapa viitoare, a 20-a, duminică, 8 mai:
Victoria Bolboşi – Ştiinţa Godineşti, Inter Bîlteni – Unirea Bolboşi, Ştiinţa Drăguţeşti – Unirea Dragoteşti, Pandurii Padeş – Vulturii Slivileşti, Triumful Borăscu – Foresta Văgiuleşti, Ştiinţa Cloşani – AS Zorile Moi.
Rezultatele etapei a 19-a, Onoare Est:
Ştiinţa Hurezani – Gilortul Bengeşti 1-0, AS Stejari – C-tin Brâncuşi Brătuia 0-3, AS Aninoasa – Viitorul Brăneşti 5-2, Olteţul Alimpeşti – Ştiinţa Ţicleni 6-1, Avântul Bărbăteşti – Progresul Bumbeşti Piţic 2-0, Bradul Polovragi – Viitorul Plopşoru 5-2.
Clasament Onoare Est:
1. C-tin Brâncuşi Brătuia 19 15 4 0 47:14 49p
2. Ştiinţa Hurezani 19 11 2 6 44:38 35p
3. Prog. Bumbeşti Piţic 19 10 2 7 40:29 32p
4. Gilortul Bengeşti 19 9 4 6 49:38 31p
5. Avântul Bărbăteşti 19 9 3 7 44:46 30p
6. Viitorul Brăneşti 19 9 2 8 42:34 29p
7. Viitorul Plopşoru 19 8 3 8 46:46 27p
8. Bradul Polovragi 19 8 2 9 45:42 26p
9. Ştiinţa Ţicleni 19 7 1 11 36:46 22p
10. Olteţul Alimpeşti 19 7 0 12 34:49 21p
11. AS Stejari 19 5 0 14 29:54 15p
12. AS Aninoasa 19 4 1 14 38:58 13p
Etapa viitoare, a 20-a, duminică 8 mai:
Gilortul Bengeşti – Bradul Polovragi, Viitorul Plopşoru – Avântul Bărbăteşti, Progresul Bumbeşti Piţic – Olteţul Alimpeşti, Ştiinţa Ţicleni – AS Aninoasa, Viitorul Brăneşti – AS Stejari, C-tin Brâncuşi Brătuia – Ştiinţa Hurezani.