16.5 C
vineri, aprilie 26, 2024
    AcasăNews AlertSpectacol fără goluri la Chiajna

Spectacol fără goluri la Chiajna

Pandurii nu a reuşit decât un egal pe terenul celor de la Concordia Chiajna. Cele două echipe au remizat, scor 0-0, în etapa a 11-a a Ligii I Orange. În urma acestui rezultat, Pandurii se află pe locul şase în clasament, cu 16 puncte. Concordia Chiajna ocupă poziţia a zecea, cu 12 puncte.

pandurii

Deşi nu au reuşit să marcheze la Chiajna, Pandurii au obţinut un punct în urma egalului cu echipa antrenată de Emil Săndoi. Cea mai mare ocazie a meciului i-a aparţinut lui Buleică, în minutul 39, când a lovit bara porţii Pandurilor. Repriza a doua a fost dominată de gazde care au avut mai multe ocazii. Grădinaru s-a făcut remarcat printr-un şut puternic ce le-a dat emoţii gorjenilor, în minutul 49. Pe final de meci, echipa lui Grigoraş a rămas în 10 oameni, după ce Obodo, fostul jucătorul al Concordiei, a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

Concordia Chiajna – Pandurii Târgu Jiu 0-0

Concordia: Bălgrădean – Bărboianu, Albu, Melinte, Bucurică – Feussi, R. Costin (Asanache 90+4′), Grădinaru, Buleică (Roşu 78′) – Cristescu, Constantinescu (Pena 78′). Antrenor: Emil Săndoi.

Pandurii: Lazar – Pleaşcă, Vasiljevic, Piţian, Grecu – Sânmărtean, Obodo – Munteanu (Antal 73′), Antal (Alexandru 68′), Herea – Ţucudean (Bunoza 87′). Antrenor: Petre Grigoraş.

Cartonaşe galbene: Costin 3′ / Sânmărtean 25′, Obodo 40′, Obodo 85′.

Cartonaşe roşii: / Obodo 85′.

Arbitri: Iulian Călin, Gabriel Bârjac, George Florin Neacşu; rezervă: Florin Miron.

Observatori: Stan Prodan, Romulus Chihaia.

Stadion: „Concordia”, Chiajna.