4.4 C
sâmbătă, aprilie 20, 2024
    AcasăNews AlertSucces meritat !

Succes meritat !

Dacă echipa de handbal nu traversează o formă bună, la baschet situaţia stă invers. Trupa lui Slobodan Nikolic câştigă şi face şi spectacol. În ultima reprezentaţie din sezonul regulat, gorjenii le-au „dat suta” celor de la BC Timişoara şi astfel au terminat campionatul pe locul zece. Scorul final a fost de 100-93, pe sferturi situaţia stând în felul următor: 17-23, 27-16, 28-27, 28-27.
    Chiar dacă meciul a fost unul echilibrat, succesul Energiei a fost unul pe deplin meritat, gorjenii demonstrând că sunt peste adversarii de sâmbătă seara. În plus, pentru baschetbaliştii olteni a contat şi faptul că la finalul meciului fanii erau mulţumiţi de rezultat şi spectacol, dovada fiind că cei din tribune i-au aplaudat minute în şir pe jucători. Slamurile cu Darby, fazele spectaculoase cu Troupe, realizările lui Bigus sub cele două panouri, dar şi execuţiile de la distanţă ale lui Lupusavei şi Nikolic au făcut ca la final victoria să fie de partea Energiei. Mai departe, gorjenii aşteaptă meciurile pentru evitarea retrogradării cu Poli Iaşi, partide care cu siguranţă vor fi tranşate de către olteni în favoarea lor.