18.5 C
miercuri, aprilie 24, 2024
    AcasăNews AlertVictorie importantă pentru echipa de handbal a Universității „Constantin Brâncuși“

Handbaliștii universitari gorjeni (locul 3) au obținut o victorie extrem de importantă, 42-35
    (22 – 20) în compania celor de la SCM Poli Timișoara 2 (locul 2), în Liga a II-a. Meciul s-a disputat în Sala Sporturilor din Târgu Jiu.

Meciul se anunța dificil, dată fiind poziția din clasament a celor două echipe. După o primă repriză echilibrată încheiată cu un avantaj de 2 goluri pentru handbaliștii noștri, a urmat o repriza secundă în care băieții noștri s-au desprins treptat pe tabela de marcaj. Victoria a fost una extrem de prețioasă pentru calificarea în play-off-ul de promovare în Liga Zimbrilor.

CSU CB TG-JIU va juca împotriva liderului

Pentru CSU CB TG-JIU au marcat : A.Manole 15), G.Constantinescu (6), V.Mladin (5), A.Druga (5), V.Bondoc (4), I.Mazilu (4), S.Predan (1), I.Berculescu (1) și A.Radulescu (1).
    Prin această victorie, echipa Universității Constantin Brâncuși face un pas important în încercarea de calificare în play-off-ul de promovare în Liga Zimbrilor.
    Următorul meci al băieților noștri este duminică, în deplasare, împotriva liderului CSM Reșița.