10.9 C
joi, aprilie 18, 2024
    AcasăNews AlertVictorie şi atât

Victorie şi atât

Echipa de handbal masculin, Energia Pandurii a câştigat meciul cu Bucovina Suceava, scor 25-21. Diferenţa de valoare între olteni şi moldoveni este mare, aşa că doar printr-un accident gorjenii puteau pierde. Era o bună ocazie pentru cei de la Energia să facă golaveraj, însă s-au băgat în jocul anost al moldovenilor, aşa că nu s-a consemnat un scor fluviu. Trebuie spus şi faptul că Energia nu a avut emoţii în a câştiga, ba din contră, victoria a fost adjudecată încă din primele şapte minute, scor 4-0. Şi în loc ca scorul să crească, acesta s-a păstrat, ba chiar moldovenii au venit la un gol de Energia, 11-10 în minutul 27. La pauză Energia a condus la două goluri, 13-11, iar în partea a doua gorjenii au restabilit ecartul de patru goluri cu care s-a şi încheiat meciul, 25-21. Cel mai bun om al meciului a fost portarul George Şelaru, aflat la debut în tricoul Energiei cu 16 parade.