9.1 C
miercuri, aprilie 24, 2024
    AcasăNews AlertViitorul Târgu Jiu a terminat sezonul cu o înfrângere

Viitorul Târgu Jiu a terminat sezonul cu o înfrângere

Viitorul Târgu Jiu a încheiat sezonul actual din Liga a II-a cu o înfrângere.  Echipa, care se confruntă cu probleme de ordin financiar, a pierdut meciul cu Ripensia, disputat, sâmbătă, la Târgu Jiu, cu scorul de 0-2.

Nenad Lalic a deschis scorul după o fază fixă, în minutul 25. În repriza secundă, Cristian Gavra a marcat cu un şut din afara careului, în minutul 77. Cea mai mare ocazie a Viitorului din primul act i-a aparţinut lui Dănescu.

Jucătorii de la Viitorul au ratat mai multe ocazii de a marca. Cea mai mare i-a aparținut lui Dulca, mingea nimerind bara porții. Și echipa oaspete își putea majora avantajul, dar a irosit alte ocazii.

Viitorul a fost condusă de antrenorul Gabriel Răscol. Echipa târgujiană a terminat pe locul 3 din Play-out.